یکشنبه, 15 فروردين 1395 ساعت 04:30

زندگانی حضرت فاطمه سلام الله علیها و دختران آن حضرت،

نوشته شده توسط

این کتاب دنباله کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) است که قبلا به قلم نگارنده تالیف شده و به طبع رسیده است. این کتاب درباره زندگانی بانوی بزرگ اسالم ، دختر گرامی رسول خدا حضرت فاطمه زهرا  دختران بزرگوارش حضرت زینب کبری و ام کلثوم (ع) تدوین شده و از روی معتبرترین کتابهای شیعه و اهل سنت گردآوری  و تالیف گردیده  است.  بجز پاره ای از جاها عموما منابع و مصادر آن در پاورقی و یا در متن ذکر شده است.

و برای جمع آوری مندرجات آن بیش از بیست کتاب از کتابهای مزبور مورد استفاده و بررسی قرار گرفته و بدین صورت که می بینید تنظیم گردیده است

.
متاسفانه در خلال تالیف و بخصوص هنگام تنظیم و چاپ آن در رابطه با انقلاب اسلامی ایران حوادث و اتفاقات ناگواری برای عموم پیروان مکتب اهل بیت (ع) و اهل علم و دانش پیش آمد و هر روز خبر ناگوار تازه ای از ناحیه ای می رسید که فراغت خاطر را از نگارنده سلب می کرد چنانچه هنوز هم پایان نیافته و چون تعطیل کار هم برای متصدیان طبع و ناشر موجب رکود و وقفه در کار چاپخانه و غیره می شد و میسور نبود بناچار با تمام ناراحتی ها و تشتت افکار و تاثرت شدیدی که پیش می آمد کار را دنبال کرده و به اتمام رساندیم، و همین امر سبب شد تا آن طور که باید در تنظیم مطالب دقت و تحقیق به عمل نیامد و موجب شد تا احیانا پاره ای از مطالب تکرار و یا برخی تذکرات لازم از قلم بیفتد، و امید است ان شا الله تعالی با رسیدن فرج عمومی و برطرف شدن ناملایمات و تاثرت روحی برای چاپهای بعدی اصلاحاتی از این نظر به عمل آید و این نقایص بر طرف گردد، و این انتظار را از خوانندگان محترم داریم که از تذکرات لازم دریغ نفرموده و ما را از این نظر مرهون الطاف خویش قرار دهند.
این کتاب در 7 بخش بدین ترتیب تالیف شده: بخش اول: ولادت فاطمه (ع). بخش دوم: دوران کودکی فاطمه (ع). بخش سوم: ازدواج و زندگی زناشویی فاطمه (ع). بخش چهارم: شمه ای از فضایل فاطمه (ع). بخش پنجم: از رحلت رسول خدا (ص) تا وفات فاطمه (ع). بخش ششم: وفات فاطمه (ع). بخش هفتم: دختران فاطمه (ع) زینب و ام کلثوم.
منبع: کتابخانه نور و قائمیه

اطلاعات تکميلي

  • نام کتاب: زندگانی حضرت فاطمه سلام الله علیها و دختران آن حضرت،
  • نویسنده: هاشم رسولی
  • انتشارات/سال: زندگانی حضرت فاطمه سلام الله علیها و دختران آن حضرت،
خواندن 370 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید