پایان نامه های ویژه نامه حضرت فاطمه (س)

پایان نامه های ویژه نامه حضرت فاطمه (س) (18)

دوشنبه, 03 خرداد 1395 ساعت 04:30

هویت زن در الگوی فاطمه زهرا ( س)

نوشته شده توسط

از آن جا که غرب سعی در دگرگونی ارزش ها دارد، و زنان نیمی از پیکره جامعه را تشکیل می دهند و آنان را هدف خود قرار داده تا جامعه را نابود نماید، شناخت هویت واقعی زن و نشان دادن یک الگوی کامل برای آنان ضروری است. شناساندن حضرت زهرا(سلام الله علیها) که در بردارنده همه امتیازات و ویژگی ها و تمامی بایدهای یک الگوی کامل است، برای انسان ها و به ویژه زنان اهمیت ویژه ای دارد. بانویی که در مکتب وحی و درخانه پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و بانوی فداکار اسلام خدیجه کبری(سلام الله علیها) رشد یافته و تربیت شده، برای رهایی بشریت از بردگی هوای نفس و بیماری های خودنمایی و بحران هویت، دارویی ثمربخش است. در این تحقیق سعی شده با دید تازه و کاربردی به زندگی حضرت نگاه شود، تا بانوان بتوانند

سه شنبه, 10 فروردين 1395 ساعت 16:42

فضائل حضرت زهرا(س) از دیدگاه آیات و روایات

نوشته شده توسط

چکيده:

موضوع این پژوهش بررسی فضایل حضرت زهرا (س) از دیدگاه آیات و روایات می باشد. این پژوهش بر آن است تا با بررسی آیات قرآن کریم و سیر در منابع معتبر روایی و تاریخی بحث و بررسی پیرامون شخصیت حضرت زهرا (س) بپردازد و فضایل آن حضرت را بیان و معرفی نماید.

سه شنبه, 10 فروردين 1395 ساعت 16:42

علم حضرت زهرا(س) در منظر قرآن و حدیث

نوشته شده توسط

چکیده:

در اين پايان‌نامه سعي شده از طريق بررسي زندگي حضرت زهرا(س) دانش او معرفي گردد. مباحث آن در چهار بخش آمده است.

سه شنبه, 10 فروردين 1395 ساعت 16:40

الگو پذیری از شخصیت حضرت زهرا(س)

نوشته شده توسط

انسان به دلیل کمال‌ خواهی، اهداف و آرزوهایی را در سر می‌پروراند. زمانی که با الگویی روبرو می‌شود و کمال مطلوب خویش را در او می‌یابد، از نظر عاطفی نوعی قرابت و هماهنگی بین خود و الگو می‌بیند و از سوی دیگر، احساس نیاز به آن کمال سراسر وجود الگوپذیر را می‌گیرد این دو عامل باعث می‌شود که الگوپذیر به دنبال الگو برود.

چکیده:

آیات نازله در شان اهل بیت علهیم السلام در قرآن کریم بسیار است به گونه ای که هم شیعیان و هم فرق غیر شیعی در آثار تفسیری خود توجه خاص به این آیات کرده اند . بخش زیادی از این آیات یا به طور خاص و یا در ضمن اهل بیت(ع) مربوط به حضرت زهرا علیها السلام است .بررسی دیدگاه فریقین در ارتباط با این آیات وجمع بندی و تطبیق این دیدگاه ها یکی از محورهای ضروری در پژوهش قرآنی مربوط به اهل بیت علیهم السلام است. در رساله حاضر تلاش بر آن است که در حد توان به این مهم پرداخته شود .

سه شنبه, 10 فروردين 1395 ساعت 16:37

ثقلين در انديشه حضرت زهرا(س)

نوشته شده توسط

چکيده:

 پايان‌نامه حاضر به بررسي قرآن و عترت در كلمات حضرت زهرا(س) اختصاص دارد و در سه فصل به نگارش درآمده است: در فصل اول كلياتي چون خلاصه‌اي از زندگي حضرت زهرا،‌

سه شنبه, 10 فروردين 1395 ساعت 16:35

مواضع سياسى حضرت زهرا«س» در دفاع از ولايت

نوشته شده توسط

چکیده:       

نوشته حاضر داراى يك مقدمه و پنج فصل و خاتمه مى‏ باشد. در فصل اول طرح تحقيق كه مطالبى چون بيان مسأله، هدف، ضرورت و پيشينه تحقيق و سؤالات اصلى و فرعى و فرضيه تحقيق بيان گرديده است. و سپس بحث مفاهيم و كليات مورد توجه واقع ‏شده كه ابتدا واژه ‏هاى مورد نظر و به كار رفته در اين تحقيق، معنى و مقصود از آنان بيان شده است.

صفحه1 از2