29 مهر 1396 ساعت 11:34

همایش مجتهده امین و شهیده بنت الهدی صدر در عراق برگزار می شود

نوشته شده توسط دانشنامه زن مسلمان

همایش مشترک بانو مجتهده امین و شهیده بنت الهدی صدر با همکاری مؤسسه الشهدا عراق و رایزنی فرهنگی کشورمان در بغداد، برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی، رییس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشورمان با خانم ناجحه الشمری، رییس مؤسسه الشهدا عراق، دیدار و در خصوص برگزاری همایش بانو مجتهده امین و شهیده بنت الهدی صدر، گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام جمشیدی در این دیدار، با اشاره به وجود ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران و تحصیل بیش از ۱۰۰ هزار خواهر طلبه گفت: یکی از فرصت‌هایی که در زمینه استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه وجود دارد، موضوع مجاهدت و علم‌آموزی است که با ارایه الگوهایی عملی این موضوع صورت می‌پذیرد. بانو مجتهده امین به عنوان الگوی حوزوی و بانو شهیده بنت الهدی صدر به عنوان الگوی علم و مجاهدت، الگوهایی خوبی برای ارایه هستند.

صدیقه حجازی، مدیرکل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز، با اشاره به ایجاد توسعه روابط فرهنگی میان زنان ایرانی و زنان کشورهای دیگر، بیان کرد: باتوجه به وجود اشتراکات فرهنگی، دینی و همجواری، نگاهی ویژه به کشور عراق برای ارتباطات فرهنگی وجود دارد که در این مسیر ۲ بانوی برجسته چون بانو مجتهده امین و بانو شهیده بنت الهدی صدر الگوهایی خوبی برای معرفی به نسل جدید هستند.

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی کشورمان به برگزاری همایش بانو مجتهده امین و شهیده بنت الهدی صدر، اشاره کرد و گفت: باید اقدامات و فعالیت‌های این دو بانوی برجسته در ابعاد مختلف مورد تبیین قرار گیرد. برگزاری همایش علمی در این زمینه حائز اهمیت است.

ناجحه الشمری، رییس مؤسسه شهدا عراق با اشاره به گسترش روابط فرهنگی، گفت: ضروری است که زمینه‌های تبادل تجربیات به ویژه در زمینه فرهنگی با توجه به وجود مشترکات گسترده فرهنگی فراهم شود.

وی، ضمن استقبال از برگزاری این همایش مشترک میان ایران و عراق گفت: با توجه به اینکه زنان نقش مهمی در جامعه دارند معرفی چنین الگوهایی مانند بانو مجتهده امین و بنت الهدی صدر بسیار کارساز خواهد بود.

ناجحه الشمری از آمادگی مؤسسه شهدای عراق برای تشکیل کمیته مشترک اجرایی میان دو طرف خبر داد.

هیاتی متشکل از حجج‌الاسلام جمشیدی رییس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خوهران کشورمان، ابطحی رییس حوزه  علمیه خواهران استان اصفهان، مولایی مدیر روابط‌عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های خواهران کل کشور، اسکندری معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه‌های خواهران کل کشور و صدیقه حجازی مدیرکل امور و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  در راستای بحث و تبادل نظر با موسسات و نهادهای فرهنگی عراق به بغداد سفر کردند.

دیدار با سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان، آیت ا... سید علی‌اکبر حائری استاد حوزه  در نجف اشرف، نماینده مقام معظم رهبری در نجف اشرف، آیت الله شیخ بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف و تنی چند از بانوان  فعال فرهنگی، بازدید از مدارس علمیه خواهران الکوثر و  علمیه خواهران الکوثر در بغداد، مدرسه علمیه امام خمینی خواهران کربلا و بازدید از معهدالزهراء در نجف اشرف، از مهمترین برنامه‌های این هیات بود.

خواندن 205 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید