شنبه, 04 دی 1395 ساعت 17:11

حق مطلب در مورد حضرت خدیجه(س) به عنوان ام المومنین ادا نشده است.

نوشته شده توسط

mojahedi

دبیر شعر آئینی کشور عنوان کرد: حق مطلب در مورد حضرت خدیجه(س) به عنوان ام المومنین ادا نشده است.

 استاد محمدعلی مجاهدی در نخستین همایش ملی صدف کوثر(تجلیل از شخصیت حضرت خدیجه) که در تالار قدس مدرسه امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: حضرت خدیجه(س) شاید مظلومترین شخصیت اسلامی در بین مسلمانان باشد که تاکنون حق مطلب در مورد ایشان ادا نشده است.

او با اشاره به مقاله علیرضا عالمی پژوهشگر حوزه اسلامی در مورد زیست نامه حضرت خدیجه(س) افزود: همانطور که در این مقاله هم اشاره شد، برخی گزاره هایی می بینیم که به ازدواج حضرت خدیجه قبل از پیامبر اشاره می کنند که گزاره نادرستی است و ایشان ازدواجی نداشته است.

علیرضا عالمی در مقاله خود به بیان ادوار مختلف زندگی حضرت خدیجه(س) اشاره کرده و منابعی که به زندگی آن حضرت پرداخته است را نیز مورد اشاره قرار داده است.

او افزود: آنچه در بیشتر منابع تاریخی آمده این است که پیشه حضرت خدیجه(س) تجارت بوده است و به این واسطه با پیامبر اکرم آشنا شده است درحالیکه بسیاری مانند یعقوبی این مساله را رد می کنند و معتقدند رابطه تجاری بین خدیجه و پیامبر وجود نداشته است.

این پژوهشگر حوزه بخش دیگر مقاله خود را به ازدواج و فرزندان حضرت خدیجه اختصاص داده و خاطرنشان کرد: در مورد نحوه ازدواج آن حضرت با فقر گزارش مواجهیم و در مورد تعداد فرزندان آن حضرت هم گزارش موثقی نداریم.

او با اشاره به مناقب و القاب حضرت خدیجه گفت: آن حضرت قبل از ظهور اسلام طاهره نامیده می شده است و این مهمترین لقب ایشان است گرچه همه ما ایشان را بیشتر با لقب کبری نام می بریم .

در ادامه ایشان به قرائت اشعاری در مدح و فضیلت حضرت خدیجه (س) پرداختند.

خواندن 374 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید