نشست‌ها و سمینارها

نشست‌ها و سمینارها (173)

همایش مشترک بانو مجتهده امین و شهیده بنت الهدی صدر با همکاری مؤسسه الشهدا عراق و رایزنی فرهنگی کشورمان در بغداد، برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی، رییس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشورمان با خانم ناجحه الشمری، رییس مؤسسه الشهدا عراق، دیدار و در خصوص برگزاری همایش بانو مجتهده امین و شهیده بنت الهدی صدر، گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام جمشیدی در این دیدار، با اشاره به وجود ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران و تحصیل بیش از ۱۰۰ هزار خواهر طلبه گفت: یکی از فرصت‌هایی که در زمینه استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه وجود دارد، موضوع مجاهدت و علم‌آموزی است که با ارایه الگوهایی عملی این موضوع صورت می‌پذیرد. بانو مجتهده امین به عنوان الگوی حوزوی و بانو شهیده بنت الهدی صدر به عنوان الگوی علم و مجاهدت، الگوهایی خوبی برای ارایه هستند.

نشست علمی زنان و داعش با حضور صاحبنظران در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

انجمن زنان پژوهشگر تاریخ نکوداشت «خط بانوی ایران زمین استاد فریبا مقصودی» را با همكاری سازمان اسناد و كتابخانه ملی ايران برگزار می‌کند.

نشست «زن در تاریخ و فرهنگ کرد» با ارائه اسماعیل شمس 13 اردیبهشت 96 ساعت 16 تا 18 در بزرگراه شهید حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، ساختمان آرشیو ملی ایران، طبقه هفتم، سالن استاد پرهام برگزار می گردد.

نشست كتابخوان تخصصي مطالعات زنان در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.
صفحه1 از35