معرفی سایت ویژه نامه حضرت خدیجه (س)

معرفی سایت ویژه نامه حضرت خدیجه (س) (4)

وب سایت ام المومنین حضرت خدیجه سلام الله علیها  با هدف نشر فرهنگ معارف مادر اهل البیت علیهم السلام  در زمینه های مختلف فرهنگی ، مذهبی مشغول فعالیت است، از جمله  فعالیت های این سایت ،می توان به نشر کتب به فرمت های مختلف  با موضوع حضرت خدیجه علیها السلام ، مقالات مرتبط با ایشان، متن سخنرانی ها، پرسش و پاسخ  و بررسی دقیق تر نسبت به مسائل و تاریخ حضرت خدیجه سلام الله علیها برای رفع ابهام و جلوگیری از شبهات  در مورد شخصیت ایشان و همچنین سروده های مذهبی با موضوع حضرت خدیجه اشاره کرد.

برای مراجعه به سایت کلیک نمایید.

سایت مذهبی ریاحین  ۱۳۹۴ فعالیت رسمی خود را با هدف نشر زوایای مختلف زندگی بانوان اهل بیت عصمت و طهارت-حضرت زهرا (سلام الله علیها)، حضرت خدیجه (سلام الله علیها)، حضرت زینب (سلام الله علیها)، حضرت معصومه (سلام الله علیها) و حضرت رقیه (سلام الله علیها)-  است.  مجموعه مقالات، مصاحبه‌ها، اشعار، متون ادبی، معرفی کتب و منابع معتبر با موضوع حضرت خدیجه سلام الله علیها از جمله فعالیت های این سایت می باشد.

برای مشاهده وب سایت کلیک نمایید.

نرم افزار «شیدای امین» معرفی حضرت خدیجه (س)
حوزه/ به همت مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران، نرم‌افزار زندگی‌نامه جامع حضرت خدیجه(س) با عنوان «شیدای امین» تهیه شده است.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» زندگانی حضرت خدیجه سلام الله علیها به عنوان همسر فداکار و یار باوفای پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله به و همچنین عنوان بانویی است که نام ایشان در تارک تاریخ اسلام می درخشد. اطلاعات این زندگینامه که در قالب نرم افزار موبایل در اختیار عموم علاقه مندان قرار دارد، محصول کار پژوهشی و تلاش دو تن از پژوهشگران حوزه علمیه خواهران است که این کار با اساس قراردادن نرم افزار شیدای امین (ماخذشناسی زندگانی حضرت خدیجه سلام الله علیها) و با مراجعه به منابع معتبر دیگر که در ذیل تمامی مطالب عنوان شده، سامان یافته است

 

خبرگزاری کتاب ایران به مناسبت سالگرد وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها ، اقدام به معرفی بیش از 70 عنوان کتاب با موضوع حضرت خدیجه علیها السلام نموده است که در زیر به برخی از این کتب اشاره می شود.

«بر پایه گزارش‌های آماری بانک اطلاعات کتاب چاپی وبگاه خانه کتاب، از سال 1357 تاکنون 76 عنوان کتاب به معرفی زندگی و فضایل ام‌المؤمنین خدیجه کبری (س) اختصاص داشته‌اند که برخی از آنها در نوبت‌های چاپ مجدد نیز قرار گرفته‌اند. از این کتاب‌ها 73 عنوان تألیفی و 3 عنوان ترجمه است. 5 عنوان نیز در حوزه کودک و نوجوان انتشار یافته‌اند. (برای نشر سال‌های 1357 ــ 1359، 1361 ــ 1376 و 1394 اطلاعاتی با این موضوع ثبت نشده است.)

سال 1393
•    حضرت خدیجه (س) مادر حضرت فاطمه (س)
ابوالفضل هادی‌منش، تصویرگر: احسان سلیمانی، حدیث نینوا، 12 صفحه، خشتی (شومیز)، چاپ 1 سال 1393، 5000 نسخه، 25000 ریال.

•    خصائص ام‌المؤمنین خدیجة الكبری (ع): ویژگی‌های حضرت خدیجه كبری (ع): شامل 160 ویژگی از خصوصیات «ام‌المؤمنین» حضرت خدیجه كبری (ع)
حسین تهرانی، طوبای محبت، 684 صفحه، وزیری (سلفون)، چاپ 3 سال 1393، 1000 نسخه، 250000 ریال.

•    خصائص ام‌المؤمنین خدیجة الكبری (ع): ویژگی‌های حضرت خدیجه كبری (ع): شامل 160 ویژگی از خصوصیات «ام‌المؤمنین» حضرت خدیجه كبری (ع)
حسین تهرانی، طوبای محبت، 684 صفحه، وزیری (سلفون)، چاپ 2 سال 1393، 1000 نسخه، 250000 ریال.

•    خصائص ام‌المؤمنین خدیجة الكبری (ع): ویژگی‌های حضرت خدیجه كبری (ع): شامل 160 ویژگی از خصوصیات «ام‌المؤمنین» حضرت خدیجه كبری (ع)