دانلود کتاب ویژه نامه حضرت زینب (س)

دانلود کتاب ویژه نامه حضرت زینب (س) (12)

جمعه, 03 ارديبهشت 1395 ساعت 17:41

بانوی کربلا حضرت زینب سلام الله علیها

نوشته شده توسط

این کتاب گزارشی است داستان گونه از زندگی پر فراز و نشیب و عبرت آموز عقیله بنی هاشم و بزرگ ترین بانوی اسلام در زمان خویش ، یعنی زینب کبری علیها السلام.

مطالبی که در صفحات این کتاب خواهید خواند ، تنها در سرگذشت پر ماجرای بانوی کربلا نیست بلکه رویدادهایی است تکان دهنده و غم انگیز از تاریخ مسلمانان در مقطع خاصی از تاریخ صدر اسلام که در اثر برخورد دو حرکت کاملا متفاوت و متضاد – بعد از رحلت پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله – به وجود آمد.

جمعه, 03 ارديبهشت 1395 ساعت 04:30

خطبه های آتشین

نوشته شده توسط

خطبه های آتشین تالیف حسین رفوگران توسط  امور فرهنگی موسسه فاطمیه اصفهان در سال 1388 منتشر شده است.

عناوین اصلی کتاب شامل:
دعای فرج؛ مقدّمه؛ خطبه ی حضرت امام سجّاد علیه السلام؛ خطبه ی حضرت امام سجّاد علیه السلام؛ زیارت ناحیه ی مقدّسه زیارت ناحیه ی مقدّسه؛ مصادر زیارت ناحیه ی مقدّسه؛ درخت تشیّع؛ اشعار راجع به خطبه ی حضرت سجّاد علیه السلام؛ اشعار راجع به خطبه های حضرت زینب علیها السلام؛ زیارت ناحیه ی مقدّسه در قالب نظم و پی نوشت، می باشد.

جمعه, 03 ارديبهشت 1395 ساعت 04:30

سر نینوا زینب کبری(س)

نوشته شده توسط

در تاریخ اسلام بانویی به عظمت «زینب کبری (علیها السلام)» کمتر می‌توان یافت. پس از مادرش فاطمه زهرا (علیها السلام) و جدّه‌اش خدیجه کبری (علیها السلام) یگانه بانوی قهرمان تاریخ اسلام است که در دفاع از دین و مذهب، نام خود را بر تارک تاریخ ثبت کرده‌است.معرفت والای او در شناخت وظیفه، عقیده استوار او در انجام تکلیف، و مواضع هوشمندانه او در اجرای وظیفه، او را به بانویی بی‌نظیر، مبدّل ساخته است. این درست که او زن است، اما زنی که تاریخ، مشحون از پایمردی‌های اوست! او یک زن است اما زنی که مردانگی، از او پایمردی وصلابت و شهامت آموخته است.
منبع: بازار کتاب قائمیه اصفهان

جمعه, 03 ارديبهشت 1395 ساعت 04:30

شیرزن کربلا، یا، زینب دختر علی علیه السلام

نوشته شده توسط

کتاب حاضر از جمله کتابهایی است که اداره محله الهلال منتشر کرده است. مولف فاضل آن دکتر عایشه بنت الشاطی که برطریق سنت و جماعت است ، زندگانی اجتماعی و سیاسی زینب سلام الله علیها را تجزیه و تحلیل کرده ، سپس مجموعه ای از صفات بارز این بانوی عالیقدر را در قالبی ریخته و بدان بطله کربلا (شیر زن کربلا ) نام داده است....

جمعه, 03 ارديبهشت 1395 ساعت 04:30

عصمه الحوراء زینب علیها السلام

نوشته شده توسط

عصمه الحوراء زینب علیها السلام به زبان عربی اثر سید عادل العلوی می باشد که توسط مرکز الابحاث العقائدیه به چاپ رسیده است.

 

جمعه, 03 ارديبهشت 1395 ساعت 04:30

عاشورا و نقش بی همتای زینب(س)

نوشته شده توسط

عناوین اصلی  این کتاب شامل:
مقدمه؛ حضور زنان در صحنه اجتماع؛ شخصیت حضرت زینب؛ خاستگاه اجتماعی قیام امام حسین؛ ابتکار امام حسین برای اصلاح جامعه؛ آماده نمودن زینب برای انجام این مسؤلیت؛ نقش زینب تا شهادت امام؛ آماده سازی زینب توسط امام حسین؛ همراهی با برادر در روز عاشورا؛ شهادت فرزند؛ دفاع از یادگار مجتبی؛ آخرین تلاش؛ حضور سیاسی حضرت زینب پس از شهادت امام حسین؛ پرستاری و حمایت از امام سجاد؛ دفاع از جان امام سجاد؛ دلداری دادن به امام سجاد؛ جانفشانی در راه امام؛ حمایت از زنان و کودکان؛ جمع آوری زنان و کودکان؛ دفاع از فاطمه دختر امام حسین؛ دادن جیره غذایی خود به کودکان؛ پیام رسانی نهضت عاشورا؛ سخنرانی در کوفه؛ در مجلس ابن زیاد؛ در مجلس یزید؛ برگزاری مراسم سوگواری در شام؛ پاورقی و ... می باشد.

جمعه, 03 ارديبهشت 1395 ساعت 04:30

نگاهی به مقام حضرت زینب (س)

نوشته شده توسط

آنچه انسان را در مسیر پر فراز و نشیب زندگانی از نابسامانی ها محفوظ می دارد و موجب سعادت و سر فرازی و سر بلندی او در امتحانات الهی می شود، پژوهش پیرامون علوم الهی و معارف اسلامی و پوشاندن جامه عمل به دستورات بلند ربانی می باشد. در این خصوص ،  دست یابی به حقیقت معارف الهی و آشنایی با جایگاه حساس و ویژه آن ها در حیات انسانی....

صفحه1 از2