پنج شنبه, 03 تیر 1395 ساعت 05:31

دانشنامه زنان نامدار ایران و جهان

نوشته شده توسط

در دیماه 1392 خبری  در خبرگزاری تسنیم منتشر شد که: مدیر انتشارات «پیام عدالت» از تدوین «دانشنامه زنان نامدار ایران و جهان» خبر داد و اظهار امیدواری کرد این دائرةالمعارف به بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برسد. اما این اثر تا کنون منتشر نشده است.

مجید هادی مدیر انتشارات «پیام عدالت» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه گردآوری و تدوین این اثر سه سال به طور انجامیده است، گفت: دانشنامه زنان نامدار ایران و جهان حاصل تلاش گروهی 500 نفره است که در قالب یک مجموعه دوجلدی و در 2500 صفحه منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: «نجمه آبیتن»، «کلارا آبکار»، «آتوسا»، «ناهید آچاک» و... از جمله زنان نامدار ایرانی هستند که در بخش آغازین این اثر به آنها پرداخته شده است.

این عضو مجمع ناشران انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه این دانشنامه مجموعه‌‌ای منحصر به‌فرد در بازار کتاب کشور محسوب می‌شود، گفت: تاکنون بیش از یکصد میلیون تومان برای تدوین این اثر هزینه شده است.

مدیر انتشارات پیام عدالت در پایان گفت: این اثر قرار بود در دوره قبلی نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شود که به دلیل طولانی شدن فرایند تولید این امکان فراهم نشد. این مجموعه دوجلدی هم اکنون در مرحله صفحه‌آرایی است و امیدواریم به نمایشگاه بیست‌و‌هفتم برسد.

 

خواندن 562 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « دايرة المعارف زن ايراني

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید