شنبه, 18 دی 1395 ساعت 08:34

حجاب مقدمه مهم و ضروری برای داشتن عفت است

نوشته شده توسط

 حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده، امام جمعه موقت کرمان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر کرمان، کشف حجاب توسط رضاخان را توطئه شوم و اسف‌بار دانست و گفت: حجاب جزء امور ضروری دین اسلام است که باید به آن تأکید و توجه شود.وی به آثار سوء متعدد بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه اشاره کرد و افزود: سستی نظام خانواده، کاهش میزان فعالیت و کیفیت کار را از مهمترین آثار بدحجابی می‌توان دانست.
حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده بیان کرد: بی‌حجابی و بدحجابی از سیاست‌های شوم دوره گذشته بود که امروز به یک اهرم و ابزار برای دشمنان در رسیدن به اهداف آنها تبدیل شده است.
وی گفت: آحاد جامعه باید به این موضوع توجه داشته باشند که حجاب مقدمه مهم و ضروری برای داشتن عفت است و عفت عمومی جامعه با بدحجابی از بین می‌رود.
امام جمعه موقت کرمان با تسلیت وفات حضرت معصومه(س) اظهارکرد: بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) در ایران اسلامی منشأ خیرات و برکات فراوانی برای کشور شده است.

حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده با اشاره به فرازهایی از زیارتنامه حضرت معصومه(س) تصریح کرد: حضرت فاطمه معصومه(س) از برکات و منزلت علمی برخوردار هستند و شأن و منزلت بالایی دارند که ائمه اطهار(ع) نیز به آن اشاره کرده‌اند.
امام جمعه موقت کرمان همچنین با اشاره به سالروز قیام خونین مردم قم عنوان کرد: مقاله‌ای که در سال ۱۳۵۶ علیه امام خمینی(ره)  به چاپ رسیده بود، خروش مردم غیور قم را به دنبال داشت و در این جریان عده‌ای به شهادت رسیده و دستگیر شدند.
وی قیام خونین مردم قم را نقطه آغازین انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در مسیر شکل‌گیری و ادامه حیات خود شهدای بسیاری را به خود دیده که در زمینه‌های مختلف امنیت، دفاعی، علمی، هسته‌ای و ... است.
حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس، امنیت، هسته‌ای و مدافعان حرم افزود: این شهدا بزرگترین نعمت یعنی امنیت را برای ملت ایران به ارمغان آورده‌اند.
وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان و مدال‌آوران کشور بیان کرد: رهبری فرمودند که کسب علم به تنهایی ما را به هدف نمی‌رساند و باید در کنار آن کسب معرفت را نیز مدنظر قرار دهیم.
حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده اظهارکرد: جوانان و نسل کنونی انقلاب اسلامی می‌توانند آینده این نظام و کشور را بهتر و باشکوه‌تر از گذشته رقم بزنند.
امام جمعه موقت کرمان گفت: امنیتی را در ایران اسلامی شاهد هستیم، بزرگترین نعمت است که از آن غافل مانده‌ایم در حالی که ترکیه در سال گذشته میلادی ناامنی‌ها و بحران‌های زیادی را پشت سر گذاشت.
وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با حضور نیروهای مسلح، امنیتی و انتظامی در آرامش کامل به سر می‌برد که باید قدر آن را دانست

به نقل از خبرگزاری بین اللمللی قرآن ایکنا

خواندن 185 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید